NeuveritelnaOdhaleni.cz
Lev a jeho kořist

Porušené stvoření - Prof. Dr. Walter Veith

Podle Bible bylo všechno, co Bůh stvořil, velmi dobré. Když se dnes rozhlédneme kolem sebe, můžeme s tímto tvrzením souhlasit? Takhle si Stvořitel představoval dokonalost? Proč existují dravci? Proč musí některá zvířata umírat, aby jiná mohla žít? Proč existují paraziti zneužívající své hostitele? Proč má růže trny?

V první knize Bible je napsáno, že všechno, co Bůh stvořil bylo "velmi dobré" (Gn 1,31). Když se dnes rozhlédneme kolem sebe, můžeme s tímto tvrzením souhlasit? Skutečně je v přírodě vše dobré a dokonalé?

Když se zamyslíme nad světem kolem nás, vyvstávají otázky. Proč existují dravci? Proč musí některá zvířata umírat, aby jiná mohla žít? Proč existují paraziti zneužívající své hostitele? Proč nás obtěžují klíšťata a komáři svou stálou chutí na krev? Proč jsme ohrožováni jedovatými žihadly vos, včel a sršňů? Proč má růže trny? Proč nás hadí uštknutí může stát život? A co třeba škorpióni?

Takhle si Bůh Stvořitel představoval dokonalost? Bylo zabíjení a touha po krvi od počátku součástí potravního řetězce? Nebo je to prostě otázka evoluce?

Odpovědi na tyto otázky můžete najít v přednášce Prof. Dr. Waltera Veitha, kterou si můžete poslechnout online:

Loading player...

Přehrát na webu yourlisten.com:

Poslouchej Porušené stvoření - Prof. Dr. Walter Veith (01:21:56)

Stáhnout:

Stahuj Porušené stvoření - Prof. Dr. Walter Veith (mp3) (46,8 MB) nebo ulozto.cz (49 MB)

Grand Canyon

Stáří planety Země – Prof. Dr. Walter Veith

Je možné zjistit stáří geologických vrstev? Opravdu se utvářely během mnoha milionů let? Mohly vzniknout tak, jak tvrdí současná věda? Je z nich možné určit skutečné stáří naší planety? Jsou geologické vrstvy důkazem pro evoluční teorii nebo proti ní? Co říká o původu geologických vrstev Bible?

Více...

Evoluce?

Evoluce?

Proč tu jsem? Odkud jsem přišel a kam jdu? Proč zrovna já a proč zrovna tady? Je to všechno jen náhoda? Čemu nebo komu můžu vděčit za svou existenci? Mohou ve stvoření světa a života milujícím Bohem věřit jen naprostí zabedněnci? A jak je to s evolucí? Existují pro ni pádné vědecké důkazy nebo je to taky jen otázka víry?

Více...

Prof. Dr. Walter Veith

Prof. Dr. Walter Veith - Z evolucionisty kreacionistou

Prof. Dr. Walter Veith byl dlouhá léta byl zapřísáhlým evolucionistou a přesvědčeným ateistou. Pečlivým studiem, ke kterému ho za zvláštních okolností vyprovokoval jeden truhlář, však došel k poznání, že evoluční teorie nemůže obstát tváří v tvář faktům. Poznal také, že existuje Bůh, který mocně zasahuje i v jeho životě.

Více...

Nahoru